o nas

Jesteśmy grupą młodych ludzi, a Fiszkoteka jest połączeniem naszych dwóch pasji: języków obcych oraz nowoczesnej technologii. Chcemy, żeby nauka z Fiszkoteki była skuteczna i przyjemna. Także dla nas, bo sami się z niej uczymy:)


6 lat temu zaczynaliśmy w 3 osoby. W odróżnieniu od innych startupów nie w garażu, tylko na miłym strychu;)
Obecnie współpracujemy z ponad 20 fachowcami: dydaktykami, lektorami, programistami, grafikami,...


Fiszki i metoda Leitnera wielokrotnie pomagały nam uczyć się skutecznie i przyjemnie. Korzystaliśmy zarówno ze zwykłych karteczek zapisywanych zwięzłymi informacjami, jak i z programów do generowania fiszek typu Pauker, Fiszka.1.0, Quizlet czy Busuu

Aż wreszcie postanowiliśmy sami spopularyzować tę metodę nauki udostępniając ją za pomocą prostej i wygodnej aplikacji mobilnej / www, w której każdy będzie mógł tworzyć materiały do nauki w formie fiszek, dzielić się nimi i skutecznie przyswajać wiedzę.

Chcemy, żeby każdy miał dostęp do najlepszej możliwej edukacji niezależnie od tego gdzie mieszka, jakie ma wykształcenie i ile ma pieniędzy - dlatego nasze produkty są w ogromnej części darmowe lub dostępne w bardzo korzystnych cenach .

Lubimy to, co robimy i mamy dużo pomysłów na rozwój serwisu. Jesteśmy otwarci na sugestie użytkowników. Z naszych narzędzi korzysta ponad 100 szkół językowych w całej Polsce. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą lub chcesz nas o coś spytać, skontaktuj się z nami.

Wygląda na to, że zwykłym ludziom także podoba się to, co robimy: ponad 1 000 000 użytkowników założyło u nas konto. Nasi użytkownicy stworzyli ponad 31 000 000 fiszek. Zaproszono nas wielokrotnie do telewizji czy radia, pisano o nas w gazetach, dostaliśmy wiele prestiżowych nagród i wyróżnień:Nie spoczywamy jednak na laurach i wciąż rozwijamy nasze pasje. Ostatnio mieliśmy przyjemność organizować warsztaty językowe prowadzone przez dwóch najbardziej znanych poliglotów świata: Richarda Simcotta i Alexa Rawlingsa. Tutaj możesz przeczytać czego nauczyłem się od człowieka, który mówi 40 językami.
Richard mówi 40 (sic!) językami, Alex "tylko" 14. Obaj są dla mnie inspiracją - jestem pewien, że dzięki Fiszkotece wkrótce i ja dołączę do tego klubu (nie tylko na zdjęciu)!


Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO) informuję, iż:

 1. Administratorem Danych jest Sonbou Marcin Młodzki, z siedzibą w Warszawie, adres Mielczarskiego 8/58, 02-798 Warszawa, REGON: 141504582.
 2. Dane zbierane są w celu realizacji umowy i świadczenia usługi ( art. 6 ust. 1 lit. b) RODO).
 3. Dane osobowe będą udostępnianie podmiotom współpracującym przy utrzymaniu oprogramowania.
 4. Przysługują Pani / Panu następujące prawa:
  1. prawo dostępu do treści danych (zgodnie z art. 15 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych);
  2. prawo do sprostowania danych (zgodnie z art. 16 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych);
  3. prawo do usunięcia danych (zgodnie z art. 17 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych);
  4. prawo do ograniczenia przetwarzania danych (zgodnie z art. 18 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych);
  5. prawo do przenoszenia danych (zgodnie z art. 20 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych);
  6. prawo do wniesienia sprzeciwu (zgodnie z art. 21 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych);
  7. prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
  8. prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych Panią / Pana dotyczących narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
 5. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.
 6. Podane przez Pana/Panią informacje nie podlegają zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji, w tym o profilowaniu.
 7. Dane nie będą przekazywane do państwa trzeciego.
 8. Dane będą przechowywane do czasu realizacji umowy/zamówienia, a po realizacji umowy/zamówienia przez czas wymagany przepisami prawa podatkowego i ustawy o rachunkowości.
 9. W sprawach związanych z ochroną danych osobowych w prosimy o kontakt poprzez wysłanie maila: dane@fiszkoteka.pl